Seuran 70-vuotisjuhlat

20.3.2019

Tervetuloa mukaan seuran 70-v Juhlahumuun! 


Juhlimme yhdessä seuran 70-vuotista taivalta lauantaina 27.4.2019 koko päivän tarjoten monenlaista toimintaa niin lapsille kuin aikuisillekin. 

Klo 9.00 Maksamme Velkaa -turnaus Lastumäen tekonurmikentällä 
Klo 13.00 Lasten&Nuorten ulkoilmatapahtuma Lastumäen tekonurmikentällä 
Klo 17.30 70v-juhla Kruunassa ja Klaavassa
Klo 24.00 Jatkot Kruunassa ja Klaavassa 

Lasten ja Nuorten tapahtuma on kaikille avoin, sekä maksuton tarjoiluineen ja ohjelmineen. Ohjelmassa mm. pomppulinna ja kuplapallopeli, pehmonuijat ja jättipehmohanskat, futistutka ja Spede-pallo. Tarjolla kahvia, mehua, makkaraa sekä herkkuja lasten makuun. 

Iltajuhlassa jaetaan huomionosoituksia ja muistellaan seuran toimintaa menneiltä vuosilta nauttien alkumaljoista, Mallashovin seisovan pöydän antimista (pääruokana smetana-pestolohi ja porsaan ulkofile pippurikastikkeella) ja kakkukahveista, lopuksi Kaskas-yhtye virittää juhlijat jatkojen tunnelmaan. Jatkot ovat Kruunassa ja Klaavassa. Juhlassa myös seuran valokuva- ja pelipaitanäyttely. Iltajuhlaan myydään illalliskortteja, 40€/kpl. Kortin voi hankkia maksamalla sen seuran tilille FI71 5472 0420 0266 58 ja ilmoittautumalla Marjolle ( m.ahlman@hotmail.com ). Illalliskortteja voi lunastaa 6.4.2019 asti. Pukukoodi on Smart Casual.

Toivottavasti mahdollisimman moni ”Topalainen” pääsee mukaan, niin nykyiset kuin entisetkin toimihenkilöistä kannustajiin + avec!

Toijalan Pallo -49 Johtokunta